Ivan Dolac - ideální místo vaší klidné dovolené

Ivan Dolac

Pokud toužíte po obzvlášť tiché a ničím nerušené dovolené, doporučujeme vám vesničku Ivan Dolac, která se nachází v jižním pobřeží Hvaru. Zde můžete strávit svůj nezapomenutelný pobyt, který bude naplněn koupáním, rekreací, odpočinkem a podle zájmu i provozováním vodních sportů či vycházkami do krásné hvarské přírody. V této oáze klidu určitě nenajdete ani rušné hotely, ani hlučné diskotéky, natož nákupní centra a supermarkety.Ivan Dolac

I poloha Ivan Dolce ve svahu nad mořem je nádherná. Na jedné straně se tyčí více než 600 metrů vysoké pohoří s nejvyšší horou ostrova a na druhé se rozprostírá otevřené moře. Svahy kolem vesnice jsou pokryty vinicemi, jež se místy šplhají až ke skalnatým srázům hor. Je to právě místní víno, které Ivan Dolac nejvíce proslavilo. Pěstuje se tu vinná réva odrůdy plavac mali, ze které se vyrábí špičkové víno rubínově červené barvy. Víno "Ivan Dolac" patří k nejlepším vínům proslulé vinorodé oblasti jižního pobřeží Hvaru táhnoucí se od Sv. Nedjelje až k Zavale a získalo řadu ocenění ve vinařských soutěžích.

Ivan Dolac

První zmínky o Ivan Dolci sahají až do 15. století, ale žádné památky z té doby se nazachovaly. Původní zemědělská vesnice leží dál od moře a teprve v posledních desetiletích byly postaveny moderní penziony v blízkosti moře.

Co se týká vybavenosti Ivan Dolce, je tu v sezóně obchod se smíšeným zbožím, pekárna a několik stánků s občerstvením. K příjemnému posezení zve i několik pěkných restaurací na břehu moře.